Fitness

Fitness, adında da belli olduğu gibi sağlıklı ve formda olmaktır.

Diğer sporlardan farklı olarak, bütün kasların aletli veya aletsiz bir şekilde çalıştırılması ve sıkılaştırılmasıyla vücudun güçlendirilmesi sağlanır.

Birçok spor dalında fitness hareketleri kullanılır veya bir sporda kullanılan özel bir hareket zaten fitness egzersizidir. Sebebi ise her sporda çalıştırılması hedeflenen kas grupları vardır. Bahsedilen kas gruplarına kondisyon kazandırılması için de yapılması gereken egzersiz ve hareketler de fitness hareketleridir.

Elemental Wellness’ta fitness derslerinde, uzman hocaların öncelikli olarak sizi ve vücudunuzu tanımak için yaptığı testlerin sonucunda; kişiye özel programlar hazırlar. Fitness egzersizleri, tek düze bir programa sahip değildir. Sebebi ise her yaşın, her hayat tarzının ve vücudun birbirinden farklı çalışmasıdır. Sporun herhangi bir kalıbı olmadığı için de kişi istediği yaşta bu sporu yapmaya başlayabilir.

Spor yaparken aynı zamanda eğlenmek istiyorsanız, tesisimizde bulunan eğitmenlerimizin hazırladığı özel kareografiler ile birlikte grup dans ve fitness programlarına dahil olabilirsiniz.

Her sporda olduğu gibi fitness yaparken de dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Öncelikle biraz önce de bahsedildiği gibi uzman bir eğitmenin kişiye özel çıkardığı program dahilinde ilerlemek bilinçli ve sağlıklı spor yapmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında fitness egzersizlerine ve vücudunuza uygun olan kıyafeti giymeli ve en önemlisi spor ayakkabısı konusunda dikkatli bir seçim yapmalısınız. Sakatlanma durumunu önlemek için spora hemen değil eğitmen eşliğinde ve önceden esneme hareketleri yaparak kasların ısınması sağlanmalıdır.

Fitness’ta ağırlık egzersizleri yaparken de size hazırlanan programa uymalı ve hareketleri nizami bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Eğer ağırlık programına yeni başlanmışsa, daha hafif bir programla başlanmalı ve zamanla ağırlıklar artırılmalıdır. Aksi olacak olursa sakatlanmalar yaşayabilirsiniz.

Fitness yapmak, daha iyi görünmenizi sağlar. Doğru nefes alıp vererek, vücudun oksijeni daha iyi kullanmasında yardımcı olur. Vücudun endorfin salgılamasıyla birlikte zinde kalmanızı sağlar. En önemli faydalarından biri de metabolizmanın hızlanmasında yardımcı olur.

Elemental Wellness’da bulunan hocalarımızın sizlere sunduğu fitness programı, düzenli bir yaşam ve beslenmenize önem vermenizde de yardımcı olur. Ayrıca beslenme, fitness yapan kişiler için çok önemli bir etkendir. 

PARTNERLERİMİZ
  • Hummel
  • bioxcin
  • DoubleTree  byHilton
  • Biota
  • Nbkadiky
  • turk-telekom
  • Besin Store

HABERDAR OLUN !

en sıcak haberler önce size gelsin.