Masaj

SPA

YENİLENİN

Hem vücudunuzu hem de ruhunuzu şımartmak için size sunacağımız birçok farlı masaj seçeneğimiz bulunmaktadır. Kaslarınızı canlandıracak ve vücudunuza ihtiyaç duyduğu enerjiyi tekrar kazandıracak masajlarımızın her birinde bir rüyanın başrol oyuncusu olacaksınız.

Dünya çapında birçok farklı bakım paketi ve yöntemle, doğaya yıprattığı her şeyi kendi eli ile onarma imkanı verin…

ELEMENTAL KLASİK MASAJ

Elemental Fitness & Spa’ya özgü kas gevşetici ve stres giderici, efektif ve derinlemesine etki eden bir masajdır. İhtiyaca göre, hafif ya da kuvvetli dokunuşlarla kan dolaşımını hızlandırılır. Baştan ayağa gevşeme sağlanması hedeflenir.

Uygulama süresi: 50 dk

ELEMENTAL VIP HAMAM RİTÜELİ

VIP hamam ritüeli, Anadolu kültüründe önemli bir yere sahip olan ve kendinizi sultanlar gibi hissedeceğiniz bir törene benzer. Egzotik aromaların ve sıcaklığın etkisiyle kaslarınız gevşer ve cildiniz yumuşaklık kazanır. Vücudu derinlemesine temizleyen ve dinlendiren bu eşsiz bakımla kendinizi yenilenmiş ve arınmış hissedeceksiniz.

Uygulama süresi: 30 / 50 dk.

SPOR MASAJI

Bu masaj tekniği özellikle spordan sonra (örn: tenis) kaslarda biriken laktik asidin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Kaslarda, sinirlerde ve iskelet sisteminde sağladığı rahatlatıcı ve canlandırıcı etkisinin yanı sıra kan dolaşımını da hızlandırmaktadır.

Uygulama süresi: 50 dk.

This medical massage technique is especially effective in relieving sports related muscle discomforts such as tennis elbow. Apart from its therapeutic and enlivening effect on muscles, nerves and vertebrae, it also accelerates the blood circulation.

Duration of application: 50 min

AROMATERAPİ MASAJI

AROMATHERAPY MASSAGE

Bitki özlerinden elde edilmiş hoş kokulu yağlarla uygulanan rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip bir masajdır. Aromatik kokuların tüm benliğinizi sardığını, ruh, beden ve zihninizin bir bütün olduğunu hissedeceksiniz.

Uygulama süresi: 50 dk.

ANTI-SELÜLİT MASAJI

Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. Daha iyi bir sonuç alınabilmesi için haftada en az iki veya üç kez uygulanması gerekmektedir. Böylece dolaşım hızlanır, yağların parçalanarak lenf drenajına mobilizasyonu aktarımı sağlanır, selülit görünümü azalırken, kaslar sıklaşır ve bölgesel incelme de elde edilmiş olur.

Uygulama süresi: 40 dk.

SICAK TAŞ MASAJI

Volkanik oluşumlarla meydana gelen bazalt taşlarının ısıtılarak kullanıldığı, aroma-terapi masaj yöntemi ile chakra-aura dengesinin sağlandığı bir terapidir. Uykusuzluk, baş ağrısı ve gerginliğe iyi gelir. Masajdaki ısı düzeyini değiştirmek için kullanılan bu modern yaklaşım, bazalt taşların vücuttaki enerji merkezlerine (Chakra) yerleştirilerek pozitif enerji akışı sağlamaktadır. Ayrıca taşların ısısının etkisiyle fiziksel ve zihinsel dinginlik sağlayan özel bir deneyimdir.

Uygulama süresi: 75 dk.

BOYUN VE SIRT MASAJI

Yanlış oturma sonucu oluşan baş, boyun, omuz ve sırt bölgesindeki şikayetlerin giderilmesinde etkili bir masajdır. Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrıları, tutulmaları gibi sorunların giderilmesinde etkilidir.

Uygulama süresi: 30 dk.

YÜZ MASAJI

Bu etkili masaj, yüz kaslarını harekete geçirir ve cildinizde toparlayıcı etki gösterir. Gergin kasları gevşetip yüzü yorgunluk ve güçsüzlük ifadesinden kurtarır.

Uygulama süresi: 30 dk.

REFLEKSOLOJİ

Refleksoloji Masajı ayaklarınıza basınç uygulayan tedavi edici bir masajdır. Enerji blokajları çözülür, vücudun kuvvet noktaları aktive edilir ve kendini iyileştirme sürecine katkı sağlanır.

Uygulama süresi: 40 dk.

HIRODHARA

Shirodhara dinlenmenin ve yenilenmenin en lüks ve rahat yoludur. Vücudunuz sıcak havlularla ısınırken alnınızın üzerinden çok yavaş bir şekilde esansiyel yağlar damlatılır. Bu yağlar, susam yağında seyreltilerek özel bir metal kap aracılığı ile yağ çeşmesinden akıtılmaktadır. Yirmi beş dakikalık ritmik ve derin bir gevşeme ile zihni ve ruhu sakinleştirerek canlılık kazanmanıza yardımcı olur. İçsel barış ve huzur hissi kazandırır. Baş, omuzlar ve boyun bölgesine uygulanır.

Uygulama süresi: 50 dk.

Shirodhara is a luxurious and easy method to achieve instant calmness and rejuvenation. Your body covered with hot towels and your head is placed under an oil fountain, with a slow- flowing spout from which oils stream gently onto your forehead. These fragrant oils flow in a continuous and rhythmic stream for approximately 25 minutes. You are guaranteed to feel calm and relaxed.

Duration of application: 50 min

ABHYANGA

Ayurveda orijinli bilinen en eski ve etkileyici masaj terapisidir. Kişiye özel hazırlanan esansiyel karışımların besleyici ve yenileyici özellikleri, ağırlıklı olarak marma noktalarını dikkate almakla birlikte yine kişiye özel olarak yapılandırılmaktadır. Tüm vücudu kapsayan bir masaj uygulamasıdır.

Uygulama süresi: 50 dk.

OMI LOMI NUI

Lomi Lomi Nui, vücudu narin dokunuşlarla rahatlatan ve ruha temas eden bir tekniktir. Güzel bir dans gibi, tek bir seferde gerginliğin içinden mutluluk ve rahatlama hissi ortaya çıkarır. Lomi Lomi Nui binlerce yıldır Pasifik bölgesinde uygulanmaktadır. Ruh, beden ve beynin uyum içerisinde çalışmasını sağlar ve hayat enerjisini harekete geçirir. Lomi Lomi Nui yumuşak dokunuşlar olarak da adlandırılır. Yumuşak bir şekilde kaslar üzerinde derinlemesine çalışılır. Akıcı dokunuşlarla bedenin bütününü terbiye ederek vücudun rahatlamasını sağlar.

Uygulama süresi: 75 dk.

Lomi Lomi Nui, different from acupressure and the other similar massages, gives the sensation of gentle waves moving over the body. Like a dance, you can easily feel happy and relaxed from the first session. Lomi Lomi Nui has been applied in Pacific region for ages, enabling the harmony of the soul, body and mind, and helping to awaken the energy of life. The therapist works very gently through all of the muscles. It disciplines and relieves your whole body and makes you feel newborn.

Duration of application: 75 min

THAI MASAJI

THAI MASSAGE

Geleneksel Tayland masajıdır. Bu nokta basınç tekniklerini çeşitli esneme hareketleriyle birleştiren eski, etkileşimli masaj tekniği, nazik sallama ve ritmik kompresyonlarla uygulanmaktadır. Rahatlama, fiziksel bir denge yakalama ve yeniden enerji kazanmayı sağlar.

Uygulama süresi: 50 / 75 dk.

SHIATSU

Japonca’da Shiatsu “parmak baskısı” anlamına gelmektedir. Holistik bir masaj uygulamasıdır ve beden üzerinde yenileyici ve canlandırıcı etkisi bulunmaktadır.

Uygulama süresi: 50 dk.

BALİ MASAJI

Endenozya’nın Bali bölgesine özgü bir masajdır. Vücuttaki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli germe hareketleriyle yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlerine kadar etki eder. Bu masaj tekniğini tamamlayıcı olarak kullanılan doğal yağlarımızla kaslarda oluşan gerginlik giderilir; enerji seviyesi yükselir, dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağanüstü bir rahatlama sağlanmış olur.

Uygulama süresi: 50 / 75 dk.

MANDARA MASAJI (Dört El Masajı)

Bali destanlarına göre Mandara dağı gençlik dağıdır. Mandara masajı iki terapistin birbirleriyle uyumlu olarak geleneksel Bali masaj tekniklerini uygulamasıyla gerçekleştirilmektedir. Kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselir ve tüm vücutta inanılmaz bir rahatlama hissedilir. Terapi sonunda yükselen enerjiniz kendinizi daha genç hissetmenizi sağlayacaktır.

Uygulama süresi: 50 dk.

PARTNERLERİMİZ
  • Hummel
  • bioxcin
  • DoubleTree  byHilton
  • Biota
  • Nbkadiky
  • turk-telekom
  • Besin Store

HABERDAR OLUN !

en sıcak haberler önce size gelsin.