GRUP DERSLERİ

Pilates

Elemental Wellness Acıbadem'de Pilates yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey sizlere önderlik edecek olan eğitmenlerimizin, hazırladığı program dışına çıkmamak ve söylediklerini bilinçli bir şekilde yapmaktır. Pilates’in faydalarını vücudunuzda hissetmek ve görmek istiyorsanız, derslerinizin de sürekliliğine ve düzenli yapılmasına önem vermelisiniz.

 

Pilates’in faydaları arasında; vücut duruşunun düzelmesi, kasların sıkılaşması ve esnekleşmesi başta olmak üzere vücudun dolaşım sistemi üzerinde de olumlu bir etkisi vardır. Konsantrasyonun önemli olduğu bu egzersiz metodunda kişinin kendine olan güveni de artar.

 

Altı Pilates Prensibi;

 

Konsantrasyon Prensibi: Uzmanlar tarafından sizin için hazırlanmış olan pilates programını uygularken, hareketlere yoğunlaşmalı ve bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına, hangi kasların ve hangilerinin çalışmadığına dikkat edilmelidir.

 

Kontrol Prensibi: Pilates yaparken, kontrol için bedenin iyi dinlenmiş olması gerekmektedir. Bunun yanında hareketlerin gösterildiği biçimde uygulanması gerekmektedir. Aksi takdirde sakatlık ile karşılaşmanız olasıdır.

 

Merkezleme Prensibi: Pilates’te doğru hareket göbek, bel ve kalça bölgesidir. Bu bölgedeki kaslar ise iç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemleridir. Merkezleme prensibi esnemeyi ve uzamayı sağlar.

 

Akıcı Hareket Prensibi: Pilates programında sizin vücudunuza göre hazırlanmış olan programda, uzman hocanızın bahsettiği hareketi acele etmeden aynı zamanda da duraksamayarak, akıcı bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

 

Kesinlik Prensibi: Hareketler tam olarak yapılmalı ve birbiri ile bağlantılı bir şekilde, bütün halde koordineli tamamlanmalıdır.

 

Nefes Prensibi: Pilates yaparken en önemli madde kontrollü bir şekilde nefes alıp vermedir. Sırtın arka kısmına ve alt kısmına derin bir şekilde nefes alıp, aldığınız nefesin hepsini dışarıya verme şeklinde tamamlanır ve böylece kanın tamamen temizlenmesi sağlanır.

 

Vinyasa Yoga

Vinyasa, “bağlantı” anlamına gelen Sanskritçe bir sözcüktür. Bağlantı denilirken kasıt, nefes ve hareketler arasında kurulan köprü kastedilmektedir. Çünkü bu yoga çeşidinde her nefes alış verişte bir duruştan diğerine geçiş yapılır.

 

Grubun dinamiğine göre hız belirlenir. Vinyasa Yoga ’da ulaşılması hedeflenen durum; nefes ve hareketin senkronizasyonuna odaklanmak ve bu esnada kasları esnetirken zihin açmayı da sağlayabilmektir.

 

Grubun dinamiğine göre hız belirlenir. Vinyasa Yoga ’da ulaşılması hedeflenen durum; nefes ve hareketin senkronizasyonuna odaklanmak ve bu esnada kasları esnetirken zihin açmayı da sağlayabilmektir.

 

Akış içinde evren ile bütünleştiğinizi hissederken kendi içsel akışınıza da kulak verebilmek için Vinyasa yoga da güneşe selam vermeyi ihmal etmeyin…

 

Power Yoga

Power yoga adı üstünde gücün ön planda tutulduğu bir yoga türüdür. Klasik yoga hareketleri bu türde fitness egzersizleri ile harmanlanmıştır. Seanslarda yoganın huzur veren kollarına kendinizi bırakırsınız ancak bu o kollarda uzanacağınız anlamına gelmez. Power yoga sizden her bir kasınızı çalıştırarak bedeninizin sınırlarında gezinmenizi bekler. Bu da bol bol terleyeceğiniz ve her dersten sonra toksinlerinizden arınıp bir nevi yeniden doğacağınız anlamına gelir.

 

Power yoga aktif yoga hareketleriyle meditasyonu da birleştirir. Bu spor ile esnekliğiniz ve vücudunuzun sıkılığı artarken iç huzurunuzun ışığının da artığını hissedeceksiniz.

 

Aynaya baktığınızda “Biraz kambur mu duruyorum ben ya…” gibi hayıflanmalarınız başladıysa Power Yoga duruş bozukluklarının avcısı olarak yardımınıza koşacaktır. Ayrıca hafif dolaşım bozukluğu problemlerinin de ilacıdır.

 

Power yoga ile güç sizde artık!

 

Aqua Gym

Aqua gym alanında havuzda egzersiz yapıp vücudunuzu geliştirirken suyun elektriğinizi alması da bonusunuz olacak!

 

Bir aqua gym dersi ’nde bel, karın, bacak ve kol kaslarınız öncelikli olmak üzere neredeyse vücudunuzun tamamı çalışır. Suyun kaldırma gücü sayesinde hareketlerden maksimum verim elde ederken her egzersizi daha eğlenceli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Normalde yaptığınız idmanı su içinde yaptığınızda daha çok enerji yakarsınız bu da aslında sportif aktiviteniz için zamandan kazanmanızı sağlar.

 

Su içinde spor yapmak eklemlerde fazla zorlanmaya neden olmadığı için bu spor türü hamileler ve yaşlılar dahil herkes için uygundur.

 

Jimnastiği farklı ve eğlenceli bir aktiviteye dönüştürmek istiyorsanız aqua gym ile tanışmanızın vakti geldi demektir!

 

100%

Müzik eşliğinde, tüm bedeninizi hareketlendirecek gym antrenmanları ile form tutmak isterseniz 100% tam size göre!

 

Belli aralıklarla yenilenen ve vücudun tüm kaslarını çalıştırmak için kurgulanan hareketleri içeren özel bir sportif aktivite olan 100% ile; hem eğlenecek hem de daha sağlıklı ve zinde bir vücuda kavuşacaksınız.

 

Zumba

Fitness egzersizlerini tempolu dans müzikleriyle harmanlayan zumba ile çok eğleneceksiniz. Kilo vermek ve ideal kilonuza ulaşınca da formunuzu koruyup sıkılaşmak zumba ile çok kolay!

 

Zumba derslerine; ders demek bile çok doğru değil. Çünkü daha çok parti havasında geçen zaman dilimleridir. Değişik müziklerde basit dans adımlarının uygulandığı zumba ile hem zayıflayacak hem de kaslarınızı güçlendirerek daha esnek bir vücuda sahip olacaksınız. Üstelik belki de içinizdeki yaratıcı dansçı ortaya çıkacak ve bu serüven size bambaşka kapılar açacaktır…

 

Her derste ortalama 700 kalori yakabileceğiniz bu melodik sportif aktivite sayesinde zihninizi boşaltıp pozitif enerjiyle dolacak ayrıca birkaç dersten sonra bile fark edilir derecede güzelleşen vücudunuza baktıkça da “Sadece eğleniyordum bu nasıl oldu?” demekten kendinizi alıkoyamayacaksınız.

 

Her hücren ile hayattan zevk alabileceğini kanıtla, haydi durma; ZUMBA!

 

Tae Bo

Dans ve kick boxing’in karışımı olan Tae Bo’daki hareketler yumruk ve tekme kombinasyonlarının şarkıların melodisine uygun şekilde yapılmasından oluşur.

 

Bu spora başlamadan önce basit seviyede doğru tekme ve yumruk atma antrenmanları yapılmalıdır. Aksi takdirde müziğin ritmine kendinizi kaptırıp eklemlerinize zarar verebilirsiniz. Her dersten önce de kısa germe çalışmaları ile bedeniniz Tae Bo’ya hazırlanacaktır.

 

Saatte ortalama 800 kalori yakabileceğiniz tempolu hareketler ile kan dolaşımınızı hızlandırarak hızlıca fazla yağlarınızdan kurtulacaksınız.

 

İçinizdeki öfkeden en sağlıklı şekilde kurtulmanın yöntemlerinden biri olan Tae Bo ile spor yapıp rahatlarken bir yandan da temel düzeyde savunma tekniklerini de öğrenmiş olursunuz.

 

Hayatta mutlu olmanın yollarını ararken insanın en büyük kavgası kendisiyle olmalıdır. Bu kavganın barışa nasıl döndürüleceğini cevabı da Tae Bo adımlarında!

 

Abs and Hips

Abs and Hips; spor salonunda yapılan ileri seviye karın ve kalça çalışmalarını içerir.

 

Eğer özel olarak karın ve kalçalarınız için bölgesel çalışma ihtiyacı duyuyorsanız Abs and Hips egzersizleri’yle istediğiniz sonuçlara kolayca ulaşabilirsiniz. İdmanlar sayesinde hızlı bir şekilde kaslarınız şekillenir ve kuvvetlenir.

 

Mükemmel vücut hatlarına sahip olmak için Abs and Hips egzersizleri ’ni ihmal etmeyin!

 

Bosu Power

Çapı ortalama 40-50 santimetre olan, içi hava dolu, yarım daire şeklindeki Bosu Topu ile yapılan spor ile eğlenceli müzikler eşliğinde vücut dengenizi mükemmel hale getirebilirsiniz.

 

Bosu üzerinde yapılan egzersizlerde birçok kas grubu aynı anda çalıştırılır. Böylece hızlı bir şekilde vücut ısınız artar ve kalori yakımı kolaylaşır. Pozisyonunuzu korumanız gereken hareketlerde topun üzerinde dengeli kalabilmek için iyi bir odaklanmayla doğru kas ve eklemlerinizi kullanmanız gerekir bu da balansınızın kuvvetlenmesini sağlar

 

Spor dünyasına farklılık getiren Bosu Power, spora yeni başlayanların egzersizlere kolay ısınması için eğlenceli bir yol iken uzun süredir yaptığı antrenmanlardan sıkılıp değişiklik arayanlar için de biçilmiş kaftandır.

 

Bosu’nun üzerinde dengede kalabilmek azim ister; azmin zaferine erişmeye hazır mısın?

 

Training Station

Training station’daki grup dersleri herkese hitap edebilecek programları ile belli bir akıma bağlı olmadan basit idmanlarla spor yapmak isteyenler için hazırlanmıştır.

 

“Biz işimize bakalım; sporumuzu yapalım.” diyorsanız doğru adrestesiniz.

 

Step

Step belki de çocukluğumuzdan beri bildiğimiz ve bize en eski sporlardan biri gibi gelen; step tahtası’nın üstüne bir çıkıp bir inen mutlu ve enerjik kadın figürleri ile zihnimize kazınan müzikli, ritmik aktivitedir.

 

Step, sağlıklı beslenme ve gerekiyorsa diyet ile birlikte yapılırsa ideal kiloya ulaşmanız kolaylaşır. Bunun yanında akciğer kapasitenizi en verimli şekilde kullanmanızı sağlayarak solunum sisteminize destek olur, kalbi destekleyerek dolaşım sisteminizin daha sağlıklı çalışmasını sağlar.

 

Step yapan kişilerde mutluluk hormonu salgılanır ve kendilerini daha enerjik hissederler. Böylece zaman zaman gün içinde yaşanan yorgunluk hissi yavaş yavaş kaybolur.

 

Daha sağlıklı olma yolunda ilerleyin; step by step.

 

Stretching

Strecthing esneme egzersizlerinden oluşan bir spor türüdür. Kaslarınızın esneterek güçlendirirken duruş bozukluklarının da düzelmesine yardımcı olur.

 

Daha çok masa başında çalışan kişilerde oluşan eklem ağrıları stretching ile sona erdirilebilir. Bunun yanında beden sağlığınız mükemmelleşir, kısalmış kaslarınız uzar, gergin kaslarınız gevşer ve hareket kabiliyetiniz artar.

 

Esneyerek gevşemeye herkesin ihtiyacı vardır. Stretching dersleri ile sadece spor saatlerinde değil günün herhangi anında da gevşeyerek rahatlamanızı sağlayacak esneme hareketlerini öğrenirsiniz.

 

İleriki yaşlarda kireçlenme ve varis gibi problemler yaşamamak için şimdiden önleminizi almak istiyorsanız stretching dersleri bu konuda çok yararlı olacaktır.

 

Bir kedi gibi gerinerek rahatlayabilirsiniz; haydi bakalım hep birlikte stretching…

 

Crunch

Mide ve karın bölgeniz için temel egzersizlerden oluşan crunch ile kemerden fırlayan göbeklere veda edebilir düz karınlara merhaba diyebilirsiniz. Diyetinizin yanında disiplinli bir şekilde Crunch Egzersizleri’ne devam ederseniz karın bölgesindeki yağlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

 

Bölgesel çalışmanın en eski ve etkili yöntemlerinden biri olan crunch ile ideal duruşumuzda büyük etkisi olan karın kaslarının en etkin şekilde çalışması sağlanır.

 

Crunch Egzersizleri gerçekleştirilirken boyun ve belin zorlanmaması önemlidir. Bu noktada grup derslerinde uzman eğitmenlerimiz devreye girer ve sizi en doğru şekilde yönlendirir. Crunch ile bir türlü şekle sokamadığınız karın kaslarınızı terbiye etmenin vakti geldi!

 

Metabolic Training

Metabolic training adım adım uygulanan kompleks bir uygulamadır. Uzmanlarca yapılacak vücut ölçümleri sonucunda ulaşılacak vücut yapısı hedefi belirlenir ve bu hedefe doğru ilerlenir. Çeşitli sportif aktiviteler bir araya getirilerek maksimum enerji kullanımı sağlanır, kardiyovasküler kapasiteniz artar, hormonel denge sağlanır, hızlı kalori yakımı olur.

 

Metabolic training kişilerin metabolizmasına uygun hazırlanan beslenme programının ve egzersiz aktivitelerinin bütünüdür. Bu sayede size özel programı uyguladığınız takdirde en hızlı şekilde en sağlıklı vücuda kavuşursunuz.

 

Hem spor aktiviteleri açısından hem de öğünlerinizin düzenlenmesi açısından nevi şahsına münhasır bir programa dahil olmak istiyorsanız metabolic training sizin gibi özel insanları bekliyor!

 

HIIT

HIIT, High Intensity Interval Training yani Yüksek yoğunlukta kardiyo antrenmanı anlamına gelir. Bu tür için bir nevi “hap spor programı” diyebilir. Çünkü kısa zamanda çok efor gerektiren hareketleri içerdiği için sonuç elde etmenin de hızlı olduğu bir spor türüdür.

 

Bu uygulamadaki çalışmalar en kısa sürede en yüksek oranda yağ yakımını sağlayabilmek için seçilen özel egzersizlerden oluşur.

 

Protokoller uzman eğitmenler tarafından belirlenir. Interval antrenmanlarında bir ısınma evresinin ardından dinlenme evrelerinin de olduğu kısa, hızlı ve yoğun geçen idmanlar bulunur. Bu esnada güçlü şekilde kasılan lifler güçlenir ve uzun vadede efora daha dayanıklı bireylere dönüşürsünüz. Ayrıca antrenman sonrası oksijen yakımı yüksek olan HITT kardiyo antremanı ile dinlenme aralığınızda bile yağ yakımı devam eder.

 

HIIT ile az zamanda çok işler başarmak mümkün!

 

Spinning

Yüksek enerjili müzikler eşliğinde, maksimum yağ yakımına ulaştıran bir cardio dersidir. Haftanın 7 günü, günde minimum 1, maksimum 3 ders yapılmaktadır

 

Spinning derslerinde, eğitmen öncülüğünde spora gönül veren grup arkadaşlarıyla birlikte bir bisiklet turuna çıkmış gibi hissedeceksiniz. Üstelik bu turlarda hem eğlenecek hem de kaslarınızı geliştirerek daha fit bir vücuda kavuşacaksınız.

 

Kalp ve dolaşım sistemini çalıştıran spinning sayesinde kol, bacak, göğüs ve sırt kasları güçlenir; basen, kalça, bacak ve bel bölgesindeki yağlar erir. Ayrıca akciğerleriniz açılır ve nefes kapasiteniz artar. Sağlıklı bir solunum sistemi yoğun ve hızlı geçen zamanlarda bile kendinizi gün boyu daha zinde hissetmenizi sağlar.

 

Spinnig ile yeni speedy gonzaleslerden biri de siz olabilirsiniz!

 

Kids Training

Anne ve babalar Elemental Wellness dünyasında stres atarken en değerli varlıkları olan çocuklarını da gönül rahatlığıyla emanet edebilecekleri bir yer olmalı; Kids training bölümü tam da bu ihtiyaca karşılayabilmek için kuruldu.

 

Büyükler spor yaparken çocuklar da uzman eğitmenler gözetiminde hem eğlenip hem de eğitici aktivitelerle kaliteli vakit geçiriyorlar.

 

Çocukların okul dışında da sosyalleşmesini sağlayan kids training alanı tatlı minikleri geleceğe de hazırlamış oluyor.

 

İçiniz rahat olsun; Elemental Wellnes Club’ta çocuklarınız da en az sizin kadar iyi hissedecek.

 

Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Form gönderiliyor...

Sunucu bir hatayla karşılaştı.

Mesajınız gönderildi.

 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. ©2018 ELEMENTAL WELLNESS CLUB