WELL SPORTS

GYM

Yaşam aşkının ateşi sıcacıktır; bu sıcaklığı iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız GYM alanı tam size göre!

 

Baştan ayağa her kasınızın ısınması için tasarlanmış son teknoloji spor aletleri ile çalıştıkça etrafta pozitif enerji kıvılcımlarının saçıldığını hissedeceksiniz.

 

Elemental atmosferinin ateş tabakası her yaş ve vücut tipine uygun egzersizlerin yapılabilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Adeta bir mutluluk ve enerji üretim fabrikasını andıran GYM alanında dambıllardan koşu bantlarına; mekik çekme sistemlerinden özel bisikletlere kadar ihtiyaç duyulabileceğiniz her türlü spor aleti mevcuttur. Böylece tepeden tırnağa tüm vücudunuz için gerekli olan sportif aktiviteyi kolaylıkla yaparak ateş tabakamızın harlanmasını sağlayabilirsiniz.

 

ADVANCED

Sporu yaşam biçimi olarak benimsemiş olanlar; evet siz! “Advanced” en çok da sizin için var oldu!

 

Siz spor aletlerini ilk kez görenlerden değilsiniz. Siz kas nedir ve nasıl geliştirilmelidir biliyorsunuz! Sizin bu bilgilere değil daha fazlasına ihtiyacınız var ve biz ihtiyacınızı karşılamak için “Advanced”i kurduk.

 

Vücudunuzdaki proteine protein, kasınıza kas katmak mı istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Çağdaş donanımlı ileri seviye egzersiz alanı olan “Advanced” bölümünde, alnınızdan dökülen her damla terin karşılığını alacaksınız ve her defasında biraz daha güzel bir bedene sahip olarak buradan ayrılacaksanız.

 

Odaklanın ve hayalinizdeki vücuda sahip olun. Yeterince disiplinli olan kişiler “advanced”in hakkını verecektir ve karşılığında hakları olan daha sağlıklı ve güçlü vücuda sahip olacaklardır.

REFORMER PILATES

Eğer kaslarınızı esneterek güçlendirmek istiyorsanız reformer pilates ile tanıştığınıza memnun olacağınıza eminiz.

 

İlk bakışta hafif bir endişe uyandırsa da reformer isimli pilates aleti aslında çok sıcakkanlıdır ve sizi hareketlendirerek şefkatli kollarında kanınızı kaynatmaya bayılır. Ona kendinizi doğru biçimlerde bıraktığınızda ve doğru hareketleri yapmaya çalıştığınızda sizi takdir eder ve karşılığında daha dirençli, dengeli ve estetik bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

 

Reformer üzerindeki yay, bant ve makara sistemiyle çok farklı hareketleri tek bir alet üzerinde yapabilmenize olanak verir. Sabit durmanızı ya da hareketli olmanızı gerektiren çeşitli direnç egzersizleri bu araç ile kolaylıkla gerçekleştirilir. Boy ve kiloya göre ayarlanabilen bu değişken ekipman kişiye özel ayarlanabilecek biçimde tasarlanmıştır.

 

Vücudunuz geliştikçe idmanların zorluk dereceleri de artacaktır. Böylece adım adım ilerlerken, esnekliğinizin ve kas hâkimiyetinizin neredeyse bir kedi kadar artığını göreceksiniz.

 

Reformer çalışmaları tempo ve tam bir odaklanma gerektirir. Bu da öz disiplininizin ve dolayısıyla özgüveninizin de artmasını sağlayacaktır.

 

“Sen biraz kambur mu duruyorsun?” diye sorulan kişi değil bu soruyu soran kişi olmak için reformer ile sık sık vakit geçirin.

 

PERSONAL TRAINING

“Ben zoru severim.” diyenlerdenseniz kendinizi Personal Training çatısı altında bulunan, en ileri düzeyde eğitimlerini tamamlamış, yetkin uzmanlarımıza emanet etmenizi öneririz.

 

Kişiye özel egzersiz programı hazırlanırken fiziksel ve zihinsel kapasiteye uygun hedefler belirlenir ve çizelge oluşturulur.

 

Personel Training programları, birebir seanstan birkaç tık fazlasıdır. Bu programlar dahilinde üyenin istek ve amaçlarını öğrenen antrenör yani kişisel koç, hedeflere ulaşma yolunda çalışmalarınızda her daim sizin yanınızda olur ve motivasyonunuzu sürekli yüksek tutar.

 

Sıkı programa uyulduğu takdirde birbiriyle bağlantılı olan güç, koordinasyon, hız, denge ve birçok fiziksel beceride kayda değer oranda artış olur ve bu aşamadan sonra da egzersizin zorluk derecesi ve çeşitliliğini çoğaltabilme imkânına kavuşursunuz.

 

Sınırlar zorlanmak için vardır diyorsanız doğru yerdesiniz!

HAVUZ

Elemental Club’ın 220 metrekare büyüklüğündeki yarı olimpik havuzunda akışta olmanın ve anın tadını çıkarmanın keyfini sürebilirsiniz.

 

Tüm sıkıntılardan uzaklaşıp bir yunus kadar huzurlu olmak için su elementinin bilgeliğine ve güçlü sezgilerine kendinizi gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.

 

Ortam sıcaklığı ve nem oranını ayarlayan bir nem alma santrali de bulunan havuz ısısı 28 derecede sabitlenmektedir. Ayrıca yarı olimpik havuzun yanında 30 metrekare ölçüsünde çocuk havuzu, 10 kişi kapasiteli, 37 derece ısıda su, 4 adet masaj seti, 2 adet hava bloweri de müşteri hizmetindedir.

 

BASKETBOL

Elemental Wellness’ta, “Ben spor salonunda makinelere bağlı egzersiz yapmaktan sıkılırım.” diyenler için daha özgür spor aktivitelerine uygun bölümler de bulunuyor. Bu bölümlerden biri de Basketbol Sahası’nın olduğu kısımdır.

 

Üyelerimiz sahalarımızda bireysel olarak üçlük çalışırken kaslarını güçlendirebilir ya da isteklerine göre arkadaşları ile birlikte antrenman yaparak takım ruhunu yaşatırken bir yandan da mücadele ateşinin sıcaklığıyla enerjilerini yükseltebilirler.

 

Basketbol rekabetçi ve eğlenceli dünyasına adım atmak isteyenler bu alanda hareketli maçlar yaparak hem adrenalin ve mutluluk hormonu seviyelerini artırabilir hem de daha sağlıklı bir vücuda sahip olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirler.

 

Ben basketbola gönül verdim, bu sporu çok seviyorum ama dişime göre rakip bulamıyorum diyorsanız üyelerimizden oluşan takımlar arasında yapılan Basketbol Turnuvaları’na katılarak, yeni arkadaşlar edinip sosyalleşirken spor yapmanın verdiği hazzı da iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

VOLEYBOL

“Öyle bir spor olsun ki; yeri geldiğinde sabit kalmayı yeri geldiğinde birden hareketlenmeyi gerektirsin, top ile oynansın ama top hiç sizde kalmasın, arada bir size deyip deyip uzaklaşsın, takım ruhunu da güçlendirsin ama rekabete de dayalı olsun. Tüm bunların olacağı sıcacık ve konforlu bir ortam olsun.” Elbette olsun ve adı da Elemental Welness Voleybol sahası olsun.

 

Voleybolu çok seviyorsunuz ama sizinle birlikte bu oynayacak yandaş bulamıyorsanız üyelerimizden oluşan takımlar arasında yapılan turnuvalara katılarak hem sosyal çevrenizi genişletebilir hem de maçlarda bedeninizi eğlenerek güçlendirebilirsiniz.

 

Voleybol sadece fiziksel gelişim sağlamaz bunun yanında zihni de geliştirir ve berraklaştırır. Voleybol maçı yaparken uzun ve kısa vade için oyun stratejileri belirleyip bu doğrultuda hızlı şekilde yöntem geliştirmeniz gerekir.

 

İster smaçör ol ister pasör önemli olan şudur; filenin sağında mısın solunda mı? Tarafını seç!

 

SQUASH

Kafanızı tamamen boşaltmak istiyorsanız squash tam size göre! Çünkü bu sporu yaparken tam bir konsantrasyon ile sürekli harekete hazır halde veya atak halde olursunuz. İngilizce, bir şeyi dar bir yere sıkıştırmak anlamına gelen bu aktivite heyecanı ve tempoyu küçük bir alana sıkıştırıp adrenalin tutkunları için muazzam bir seçenek haline geliyor. Özetle; Sıkı squash antrenmanlarında kendinizi sporun en hareketli ve eğlenceli anlarının içinde bulacaksınız.

 

Özel kapalı squash kortları’nda raket ve topla oynanan bu spor ile form tutup kondisyonunuzu artırabilirsiniz ve reflekslerinizi de geliştirebilirsiniz. Ayrıca ter atmanın ve yağ yakmanın da en iyi yollarından biri olan squash ile kilo da verebilirsiniz.

 

Ufak bir ipucu; squash özellikle yönetici pozisyonunda çalışan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Nedeni de şu; bu spor hızlı bir şekilde strateji belirleme yeteneğini de geliştirmektedir.

 

MASA TENİSİ

Geniş bir yaş aralığına hitap eden masa tenisi hem vücudunuzu hem de zihninizi çalıştıran bir spor dalıdır.

 

Masa tenisi oynarken öncelikle bacak ve kol kaslarınız çalışır. Bunun yanında dar bir alanda sürekli topu takip etmeniz gerektiği için çok hızlı hareket etmeniz gerekir ve böylece genel fiziksel hız kapasiteniz artar ve refleksleriniz güçlenir.

 

Maçlar esnasında bir saniyelik dalgınlık bile sayı kaybetmenize neden olabilir. Bu yüzden sürekli tetikte olmak gerekir. Bu sayede konsantrasyonunuz artar. Masa tenisi oynayarak belki siz farkında bile olmadan kişiliğinizde oluşan gelişim ile günlük hayatınızda da yoğun ve stresli anlarda daha kolay ve hızlı kararlar alabilmeye başlarsınız.

 

Yaşasın pin-pon!

 

CARDIO

Cardio temelde vücuttaki yağ oranını dengelemek adına yapılan idmanların hepsine verilen genel isimdir. Yağlanma güzeldir ancak tadında oluyor ise. Fazlalıklardan kurtulmak içinse Elemental Wellness’ta farklı istek ve ihtiyaçlara cevap verebilecek 42 çeşit cardio aleti bulunmaktadır.

 

Cardio temelde vücuttaki yağ oranını dengelemek adına yapılan idmanların hepsine verilen genel isimdir. Yağlanma güzeldir ancak tadında oluyor ise. Fazlalıklardan kurtulmak içinse Elemental Wellness’ta farklı istek ve ihtiyaçlara cevap verebilecek 42 çeşit cardio aleti bulunmaktadır.

 

Cardio’ya vücuttaki yağ oranınızı dengeledikten sonra da devam edebilirsiniz. Böylece kondisyonunuzu artırarak daha sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz ve yorgunluğa karşı dayanma gücünüzü artırırsınız. Bu sizi ruhsal olarak da daha özgür hissettirecek dolayısıyla içsel enerjinizi de artıracaktır. Ek olarak cardio ile kan dolaşımınız hızlanır, damarlarınızın elastikliği artar, kolesterolünüz düşer, uyku kaliteniz artar.

 

Cardio; sağlıklı olma yolunda zincirleme bir reaksiyonu başlatır!

 

 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. ©2018 ELEMENTAL WELLNESS CLUB